Шок! 5000 души отидоха на концерт в една зала в Испания, а причината... ВИДЕО

Смел COVID-експеримент направиха снощи властите в страната

https://blitz.bg/zdraveopazvane/shok-5000-dushi-otidoha-na-koncert-v-edna-zala-v-ispaniya-a-prichinata-video_news808352.html Blitz.bg
Смел COVID-експеримент направиха снощи властите в Испания. Те организираха концерт на закрито, който беше посетен от 5000 души.

Испанската група Love of Lesbian заби в спортния комплекс „Палау Сант Жорди", където присъстваха и министри.

Организаторът на концерта - платформата "Фестивал за безопасна култура" - е инвестирал 200 000 евро в подсигуряване на мерки за безопасност - антигенни тестове за публиката и служителите, FFP2 маски за всички, гел дезинфектант и допълнителен персонал.

Така ще бъде проверено дали този метод работи за превенция на огнища от COVID-19 при големи културни мероприятия, предаде "Асошиейтед прес".

На посетителите беше разрешено да контактуват свободно и без дистанция, но с маски на лицата.

"Светът ни гледа", заяви в началото на шоуто фронтменът на групата Санти Балмес.

В останалата част от Испания важат ограничения за събиране на не повече от четирима души в закрито помещение. 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай