Милан спечели първата си победа за сезона, след като в мач от 4 кръг на Серия “А” се наложи с 1:0 над Чезена. Пред полупразните трибуни на “Джузепе Меаца” шампионите взеха ранен аванс, когато Кларънс Зеедорф прехвърли вратаря Никола Равалия с техничен удар от ъгъла на наказателното поле.

“Росонерите” бяха без контузените нападатели Златан Ибрахимович и Алешандре Пато, както и без халфовете Масимо Амброзини, Кевин-Принс Боатенг и Дженаро Гатузо. 19-годишното острие на Милан Стивън Ел Шаарави бе близо до втори гол за тима си в 49-ата минута, но ударът му бе спасен от Равалия.

Фиорентина си тръгна с точка от Неапол, след като направи нулево равенство с Наполи на “Сан Паоло”. Трите звезди на домакините Марек Хамшик, Есекил Лавеси и Единсон Кавани често застрашаваха вратата на “виолетовите” през първата част, а през второто полувреме гостите бяха по-опасни при контраатаките си.

Рикардо Монтоливо, Стеван Йоветич и Чезаре Натали имаха положения за гол, но на Фиорентина липсваше завършващия удар на Алберто Джилардино, който няма да играе 6 седмици заради контузия на коляното. Наполи претендираше за дузпа в 61-ата минута, когато Мануел Паскуал блокира с ръка центриране./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 5 КРЪГ
24.09.11
19:00 ч.
Болоня – Интер 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (39), 1:1 Алесандро Диаманти (66-дузпа), 1:2 Диего Милито (81-дузпа), 1:3 Лусио (87)