Киево обърна Дженоа с гол в добавеното време и записа успех с 2:1 в мач от 5 кръг на Серия “А”. С тази победа “летящите магарета” се изравниха с лидерите в класирането.

Давиде Москардели вкара победното попадение в третата минута на добавеното време. Родриго Паласио даде аванс на Дженоа в 48-ата минута, като това бе четвъртия му гол от началото на сезона.

Серджо Пелисиер изравни за Киево в 74-ата минута. Четвърт час по-рано той пропусна дузпа, която сам си спечели, след като принуди Дарио Даинели да го фаулира в наказателното поле. Играчът на Дженоа получи червен картон.

Киево и Дженоа имат по седем точки, колкото имат и лидерите в класирането Ювентус, Удинезе, Наполи и Фиорентина. “Старата госпожа” по-късно днес гостува на Катания, а “зебрите” имат мач в Каляри./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 5 КРЪГ
24.09.11
19:00 ч.
Болоня – Интер 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (39), 1:1 Алесандро Диаманти (66-дузпа), 1:2 Диего Милито (81-дузпа), 1:3 Лусио (87)
Киево – Дженоа 2:1
0:1 Родриго Паласио (48), 1:1 Серджо Пелисиер (74), 2:1 Давиде Москардели (90+3)