Робин ван Перси вкара гол и записа две асистенции при победата на Арсенал с 3:0 над Уест Бромич в мач от 11 кръг на Висшата лига. Това е четвъртият пореден успех на “артилеристите” в първенството.

Тимът на Арсен Венгер взе аванс от два гола преди почивката. Ван Перси откри резултата в 22-ата минута, а 17 минути по-късно подаде и за попадението на Томас Вермаелен.

“Артилеристите” доминираха през втората част, докато Уест Бромич успя да сътвори само една голова възможност. Четвърт час преди края на мача Микел Артета даде класическо измерение на победата на Арсенал.

Испанецът се разписа с удар от 15 метра в долния ъгъл, след като завърши пас на Ван Перси, който участва активно при организирането на атаката за попадението./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
05.11.11
14:45 ч.
Нюкасъл - Евертън 2:1
1:0 Джони Хейтинга (12-автогол), 2:0 Райън Тейлър (25), 2:1 Джак Родуел (45+2)
05.11.11
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 3:0
1:0 Робин ван Перси (22), 2:0 Томас Вермаелен (39), 3:0 Микел Артета (74)
05.11.11
17:00 ч.
Астън Вила - Норич 3:2
0:1 Антъни Пилкингтън (25), 1:1 Дарън Бент (30), 2:1 Габриел Агбонлахор (48), 3:1 Дарън Бент (62), 3:2 Стив Морисън (77)