Милан записа втора победа над Новара в рамките на една седмица. След успеха с 2:1 след продължения за Купата на Италия, “росонерите” се наложиха с 3:0 в мач от 19 кръг на Серия “А”.

И трите попадения паднаха след почивката, като на два пъти се разписа Златан Ибрахимович. Шведът откри резултата в 54-ата минута и след това се разписа в самия край. Между двете му попадения точен бе и Робиньо в 74-ата минута.

Успехът върна Милан само на точка зад Ювентус в класирането. Удинезе се затвърди в тройката на класирането след победа с 2:1 над Катания. Пабло Армеро и Антонио ди Натале дадоха аванс от два гола на “зебрите”, а Франческо Лоди върна бе точен за “слоновете” от дузпа в последната минута.

Наполи записа второ поредно равенство. Горан Пандев спаси “сините” при гостуването им на Сиена и четири минути преди края вкара за 1:1. Емануеле Калайо бе дал аванс на домакините в 67-ата минута.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 19 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Рома - Чезена 5:1
1:0 Франческо Тоти (1), 2:0 Франческо Тоти (8), 3:0 Фабио Борини (9), 3:1 Едер (58), 4:1 Жуан (62), 5:1 Миралем Пянич (70)
21.01.12
21:45 ч.
Аталанта - Ювентус 0:2
0:1 Щефан Лихтщайнер (55), 0:2 Емануеле Джакерини (82)
Лече - Киево 2:2
0:1 Алберто Палоски (3), 0:2 Алберто Палоски (24), 1:2 Андреа Еспозито (30), 2:2 Давид ди Микеле (90)
22.01.12
16:00 ч.
Новара - Милан 0:3
0:1 Златан Ибрахимович (57), 0:2 Робиньо (74), 0:3 Златан Ибрахимович (90)
22.01.12
16:00 ч.
Палермо - Дженоа 5:3
0:1 Родриго Паласио (13), 1:1 Игор Будан (26), 2:1 Матиас Силвестре (37), 3:1 Андреа Мантовани (42), 3:2 Родриго Паласио (49-дузпа), 4:2 Фабрицио Миколи (75), 5:2 Джулио Милиачо (84), 5:3 Бошко Янкович (89)
22.01.12
16:00 ч.
Сиена - Наполи 1:1
1:0 Емануеле Калайо (67), 1:1 Горан Пандев (86)
22.01.12
16:00 ч.
Удинезе - Катаня 2:1
1:0 Пабло Армеро (20), 2:0 Антонио ди Натале (53), 2:1 Франческо Лоди (90-дузпа)