Осасуна хвърли голямата бомба в Испания, след като победи у дома шампиона Барселона с 3:2 в мач от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион. Памплонци си отмъстиха за кошмарната загуба с 0:8 през първия полусезон на "Камп Ноу". Головете за успеха на Осасуна вкараха Деян Лекич (5, 22) и Раул Гарсия (56), докато точни за каталунците бяха Алексис Санчес (51) и младокът Кристиян Тейо (73).

Двубоят на „Рейно де Навара” започна страхотно за домакините, които още в 5-ата минута поведоха в резултата. Раул Гарсия даде извеждащ пас към сръбския нападател Деян Лекич, който отблизо вкара за 1:0. Последва натиск на Барса, но каталунците само владееха повече топката, без да създават сериозни опасности пред вратата на Андрес Фернандес. В 22-ата минута след продължително разиграване на памплонци Сейхудо нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле на Барса, където Деян Лекич засече топката с крак и препарира Виктор Валдес за 2:0. И при двете попадения сериозни грешки в центъра на защитата на Барса направиха Пуйол и Жерар Пике. Каталунците отново изнесоха играта в предни позиции и се опитаха да намерят бърз отговор, но действията им не се получаваха в завършващата фаза.

Барселона успя да върне един гол в началото на втората част, след като в 51-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно и Алексис Санчес засече топката във вратарското поле - 2:1. Памплонци не се стъписаха и отговориха пет минути по-късно, когато Нино изведе на чиста позиция Раул Гарсия и халфът преодоля Валдес Валдес за 3:1. Топката рикошира в дясната странична греда преди да влезе във вратата. В 73-ата минута Кристиан Тейо получи извеждащо подаване от Сеск Фабрегас, финтира бранител и с левия крак реализира за 3:2. Седем минути преди края гол на Алексис Санчес бе отменен заради засада. Въпреки че съдията даде пет минути продължение на срещата, Барселона не успя да стигне поне до точката.

След ремито Барса остана с 48 точки на второ място. При победа на Реал (Мадрид) в домакинството му срещу Леванте в неделя вечер от 22:00 часа българско време разликата между "кралският клуб" и каталунците може да нарасне на 10 точки. Осасуна излезе на седмо място във временното класиране с 31 точки.

Осасуна – Барселона 3:2
1:0 Деян Лекич (5), 2:0 Деян Лекич (22), 2:1 Алексис Санчес (51), 3:1 Раул Гарсия (56), 3:2 Кристиян Тейо (73)
11.02.12
23:00 ч.
Бетис – Атлетик (Билбао)2:1
1:0 Мартин (10), 1:1 Мартинес (22), 2:1 Нелсън (90)
Валенсия – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 77 мача, 35 победи за Валенсия, 23 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)