Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Панама с доскорошния левскар Хосе Кордоба хвърли голямата бомба на Копа Америка. Скромният тим изненадващо постави на колене с 2:1 домакина САЩ.

“Янките” поведоха с ранен гол на Фоларин Балогун в 22-ата минута, но Сесар Блекман (26) и Хосе Фахардо (83) поднесоха огромната сензация на турнира.

Кордоба, който от новия сезон ще носи екипа на английския Норич, беше като скала в панамската защита през целия мач.

САЩ първи вдигнаха от радост ръце в 6-ата минута. Звездата на Милан Кристиан Пулишич стреля в гредата от фаул, след което последва карамбол, а Уестън Маккени се ориентира най-добре в ситуацията и при добавката прониза мрежата. VAR обаче видя засада, намеси се и отмени попадението.

В 12-ата минута панамецът Сесар Блекман влезе адски грубо във вратаря на ДАЩ Мат Търнър.

Нова ужасна сцена стана факт малко по-късно. Тогава Тимъти Уеа посегна опасно към Адалберто Караскийя, който се строполи на земята. Първоначално реферът Иван Бартон показа жълт картон на Уеа, но след това VAR отново влезе в помощ на панамците и след преразглеждане на ситуацията Бартон промени решението си и изгони американеца.

С човек по-малко домакините вкараха гол. 22-годишният нападател на Монако Фоларин Балогун с красива 20-метрова тупалка прати топката в гредата и във вратата.

Футболистите на Томас Кристиансен обаче бързо изравниха чрез Блекман, който този път препарира мрежата, а не вратаря на САЩ.

Грубостите продължиха, а реферите отново спестиха червен картон за Панама. Този път за груб фаул на Едуардо Гереро, който получи само жълт картон.

В средата на второто полувреме съдията даде дузпа за Панама, но след намеса на VAR тя беше отменена.

7 минути преди края домакините рухнаха с човек по-малко на терена. Хосе Фахардо засече подаване в наказателното поле и матира Щатите.

Хосе Кордоба получи висока оценка за играта си. Няколко американски медии отбелязаха, че добрите изяви на Панама в защита са отчаяли домакините.