Атлетик (Билбао) загря за предстоящия си мач с Манчестър Юнайтед в Лига Европа с победа с 2:0 над Реал Сосиедад. Баското дерби бе част от 26 кръг на Примера дивисион, а Маркел Сусаета вкара и двата гола.

Успехът на “червено-белите” увеличи на шест мача серията на тима без домакинска загуба и временно изкачи отбора на четвърто място в класирането.

Сусаета даде аванс на Атлетик в 25-ата минута, когато мушна топката под вратаря Клаудио Браво. Точно преди почивката той можеше да вкара втори гол, но след изпълнението му на фаул топката се отби от гредата.

Под дъжда, който се изсипваше над “Сан Мамес”, Реал Сосиедад упражни натиск през второто полувреме. Два гола на гостите не бяха зачетени. Топката беше минала голлинията след удар на Карлос Вела две минути след почивката, когато вратарят Горка Ираисос успя да изчисти. В 60а-ата минута попадение на Микел Аранбуру бе отменено заради засада.

В 81-ата минута Сусаета все пак успя да се разпише след изпълнение на фаул. Той прати топката покрай вратаря Браво и гарантира на Атлетик (Билбао) победата. В четвъртък “червено-белите” приемат Манчестър Юнайтед в първи осминафинал на Лига Европа.

Хетафе – Малага 1:3
1:0 Диего Кастро (42), 1:1 Елисеу (57), 1:2 Жереми Тулалан (82), 1:3 Санти Касорла (90+2)
03.03.12
19:00 ч.
Райо Валекано – Расинг (Сантандер) 4:2
0:1 Торехон (9), 0:2 Колса (28), 1:2 Мичу (45), 2:2 Мичу (64), 3:2 Раул Тамудо (67), 4:2 Пити (72)
03.03.12
21:00 ч.
Барселона – Спортинг (Хихон) 3:1
1:0 Андрес Иниеста (42), 1:1 Давид Барал (49), 2:1 Сейду Кейта (79), 3:1 Шави (88)
Сарагоса – Виляреал 2:1
0:1 Ернан Манитучио (16), 1:1 Луис Гарсия (85), 2:1 Абрахам Минеро (90+4)
04.03.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Маркел Сусаета (25), 2:0 Маркел Сусаета (81)
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 90 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 35 победи за Еспаньол