Римския Лацио пропусна чудесна възможност да се закотви на третото място в Серия “А”, след като загуби с 1:2 гостуването си на предпоследния в класирането Новара.

Автогол на Диаките и попадение на Джузепе Маскара донесоха победата на закъсалия тим. За “орлите” точен бе Антонио Кандрева.

Още от първите минути гостите от Рим натиснаха и имаха не една и две възможности за гол, но противно на логиката при една от малкото си атаки през първото полувреме Новара поведе в резултата. При едно остро центриране по земя към наказателното поле на Лацио Диаките не се ориентира добре, топката се удари в крака му и влезе във вратата. Само минута бе нужна на Лацио да изравни. Вратарят на домакините Фонтана не изби добре удар на халф на римляните и Кандрева с глава довкара топката в мрежата.

До края на полувремето добрите изяви на защитата и вратаря на домакините предотвратиха пълен обрат.

Второто полувреме и двата състава се втурнаха да бележат, понеже се нуждаят от точки и равенството не устройваше никой. Лациалите бяха по-активния тим, а Новара действаше на контри и когато отново всички очакваха гол за Лацио, падна такъв, но в актива на домакините. Джузепе Маскара препарира от пряк свободен удар вратаря на римляните Маркети и донесе победата на отбора си.

Въпреки трите точки Новара трудно ще се спаси предвид изоставането си на 8 точки от спасението 4 кръга преди края. Лацио остана 3-ти в класирането, но е с мач повече от конкурентите си за местата в Шампионската лига.