Берое загуби с 0:1 от Миньор (Перник) във втората си контрола от лятната подготовка. В предишната си проверка старозагорци направиха 1:1 с Пирин (ГД) преди два дни, а “жълто-черните” завършиха 0:0 с Раковски на 7 юли.

През първото полувреме Берое показа добра игра, но не успя да създаде сериозно голово положение и да стигне до гол. През втората част перничани бяха по-активния тим на терена и усилията им бяха възнаградени в 77-ата минута, когато Том бе точен. Бразилецът посрещна избитата след изпълнение на корнер топка.

Това беше последната контролна среща на Берое на лагера в Стара Загора. Утре тимът на Ивко Ганчев се прибира в Стара Загора. От 18 юли до 1 август “зелено-белите” са на подготовка в Словения.