Лидерът във Втора лига Пирин (Благоевград) се е разделил с полузащитника Мартин Георгиев в дните преди Коледа, информира "Пирин спорт". Раздялата е по взаимно съгласие и бе потвърдена от спортния директор на "орлетата" Бойко Величков.

Мартин Георгиев е бивш юношески национал, вкара и гол срещу Етър в Първа лига през тази година. 

Контрактът му с Пирин бе първи професионален договор за юношата, който обаче не игра достатъчно за първия отбор на "орлетата". Направи обаче добри мачове за дубъла в Югозападната ELITBET Трета лига.

В края на миналата седмица от Пирин преотстъпиха на Струмска слава (Радомир) други двама юноши - Йордан Димитров и Никола Бандев.