Финалистът в Лига Европа от миналия сезон Атлетик (Билбао) се класира за груповата фаза на турнира през новата кампания, след като завърши 3:3 при гостуването си на ХИК (Хелзинки) в среща-реванш от плейофите и елиминира финландския тим с общ резултат 9:3.

Домакините поведоха чрез Расмус Шюлер (25) и това бе единственото попадение за първата част. След почивката Йоел Перову (62) покачи на 2:0, а след това Микел Сан Хосе (67) намали до 2:1. Йоел Поянпало (70) се разписа за 3:1, но въпреки това ХИК не успя да запише престижен успех. Гайска Токеро (77) и Игор Мартинес (88) бяха точни за баските края и оформиха крайното 3:3. В 82-ата минута пък Аксели Пелвас от ХИК бе отстранен от игра за втори жълт и съответно червен картон.