Бордо отстрани изключително драматично на свой терен сръбския гранд Цървена звезда след 3:2 в мач-реванш от плейфите на Лига Европа. Първата среща в Белград бе приключила при резултат 0:0.

Филип Младенович (45+2) даде аванс на гостите, но след почивката „жирондинците" обърнаха нещата в своя полза след голове на Йоан Гоуфран (53) и Жусие (71) за 2:1. Малко преди второто попадение домакините останаха с човек по-малко на терена, след като в 64-ата минута Никола Морис-Белей бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон.

Численият превес помогна на „зввездашите” да изравнят в самия край чрез Никола Микич (90), който има даде повод да мечтаят за групите на Лига Европа. В добавеното време обаче Бордо получи правото да изпълни дузпа и от бялата точка Йоан Гоуфран (90+3-дузпа) бе точен за крайното 3:2, което класира „жирондиците” за групите.