Реал (Мадрид) разби Селта с 4:0 в мач-реванш от осминафиналите за Купата на краля. Белия балет елиминира бившия тим на Христо Стоичков с общ резултат 5:2. Любопитно е, че в последните 6 мача преди този съперниците си размениха по три победи. В първата среща галисийците надделяха изненадващо с 2:1, но сега за тях милост нямаше.

В безспорен герой на вечерта се превърна мегазвездата на световния футбол Кристиано Роналдо. Португалецът заби хеттрик пред пълните трибуни на “Сантяго Бернабеу”. Голеадата започна още във 2-ата минута, когато Роналдо сътвори истински шедьовър. Сами Кедира му подаде от тъч, а нападателят почти от тъчлинията пое топката и опита по диагонала топовен шут. Топката описа странна траектория, преди да се забие в долния десен ъгъл на слисания вратар на гостите Серхио Алварес – 1:0 за Реал.

Второто попадение също може да влезе в класиката. Негов архитект беше Лука Модрич. Хърватинът “хвърли” гениален пас към Роналдо зад гърба на защитата, Кристиано без да чака, с едно докосване, от въздуха прати топката в мрежата – 2:0. Този комфортен аванс като че ли успокои домакините. Така мачът си протичаше в лежерно темпо, до 73-ата минута, когато Серхио Рамос си изпусна нервите и изрита Аугусто Фернандес. Веднага испанският национал беше изгонен.

С 10 души домакините изобщо не промениха игровата си философия. След размяна на пасове в 88-ата минута между Игуаин и притичалия Роналдо, португалецът след спринт и шут с левия крак оформи своя хеттрик. Вече в добавеното време и Сами Кедира се разписа след асистенция на големия Роналдо. Халфът получи в пеналта и стреля между краката на вратаря Вила за крайното 4:0.