Валенсия се класира за четвъртфиналите за Купата на краля. “Прилепите” елиминираха Осасуна след 2:1 в реванша от 1/8-финалите и 2:0 като гост в първата среща. Явно момчетата на треньора Ернесто Валверде бяха подценили съперника след комфортния аванс, който имаха от визитата в Памплона. Валенсия премина през кански мъки, докато изтръгне победата с късен гол в 3-ата минута на добавеното време.

Тино Коста откри резултата за домакините след фантастично изпълнение от пряк свободен удар от над 30 метра. Секунди по-късно обаче гостите стигнаха до изравнителен гол чрез Жосеба Йоренте. Нападателят би от границата на пеналта и прониза вратаря Гуаита. Резервата Роберто Солдадо зарадва феновете на “Местая”, след като се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на гостите, напредна и стреля покрай вратаря Андрес Фернандес за крайното 2:1. В следващия кръг съперник на “прилепите” ще бъде победителят от двойката Реал (Мадрид) - Селта, които играят днес.