ПСЖ отстрани Олимпик (Марсилия) от четвъртфиналите на Купата на Франция след домакински успех с 2:0 и се класира за полуфиналната фаза на турнира. Само преди няколко дни парижани бяха победили марсилци със същия резултат на „Парк де Пренс”, но за първенство. Тогава Дейвид Бекъм дебютира за парижани като резерва, а сега се появи като титуляр и остана на терена до 86-ата минута, когато бе заменен от Кристоф Жале.

Двете попадения за успеха на гранда от столицата, който напълно диктуваше събитията на терена, бяха дело на голмайстора му Златан Ибрахимович (35, 64-дузпа). Пасът за първия гол на шведа бе дело на Клемен Шантом, докато дузпата бе отсъдена за нарушение на Жереми Морел срещу самия него. Златан вече има пет гола от три мача във вратата на Марсилия през този сезон. Гостите така и не успяха да стигнат до сериозно голово положение и напълно заслужено отпадат от надпреварата.