Швеция се класира на финала на световното първенство по хокей на лед, след като победи другия домакин на турнира Финландия с 3:0.

Луи Ериксон откри резултата в 11-ата минута, а с асистенции се отчетоха братята Хенрик и Даниел Седин. Голът падна при числено предимство на шведите.

Четири минути преди края на втората част ситуацията се повтори – Ериксон вкара при числено предимство след асистенции на братята Седин.

23 секунди преди края на мача Хенрик Седин вкара третия гол за „тре крунур“ на празна врата, а подаването за попадението беше на Луи Ериксон.

Финландските хокеисти отправиха 30 удара към вратаря Йонас Енрот, но не успяха да се разпишат. На финала Швеция ще играе с победителя от мача между Швейцария и САЩ.