Шалке 04 надви у дома Байер (Леверкузен) с 2:0 в среща от четвъртия кръг на германската Бундеслига. Така „миньорите” записа първа победа от началото на шампионата и нанесоха първа загуба на „аспирините”, които пропуснаха шанса си да изпреварят лидера Байерн.

Дебют за „кралскосините” направи привлеченият тази седмица ганайски национал Кевин-Принс Боатенг, за който бяха платени 12 милиона евро на Милан. Роденият Берлин халф бе сменен в 84-ата минута от Клеменс.

Леверкузен започна по-добре на „Фелтинс Арена” и имаше инициативата в първия половин час. Домакините обаче поведоха в 30-ата минута, когато Джеферсон Фарфан изпълни пряк свободен удар, а Марко Хьогер отклони топката с рамо в наказателното поле на „аспирините” и вкара за 1:0. До края на полувремето „миньорите” диктуваха темпото, но така и не можаха да увеличат аванса си.

След почивката в 62-ата минута унгарският нападател Адам Салай получи чудесен пас от японеца Атсуто Учида, но пропусна да удвои преднината на домакините. Най-близо до гола от „аспирините” бе бранителят Емир Спахич, който в 80-ата минута стреля неточно с глава от непосредствена близост.

В 83-ата минута влезлият като резерва Джърмейн Джоунс изведе Джеферсон Фарфан зад отбраната на гостите и Емир Спахич фаулира перуанския национал в собственото си наказателно поле. Последва дузпа, която потърпевшият Фарфан реализира безапелационно за 2:0, а до края мачът просто се доиграваше.

След победата си Шалке 04 събра 4 точки и е на 13-о място във временното класиране. Леверкузен е на четвърта позиция с 9 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
27.08.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байерн 1:1
0:1 Джердан Шакири (33), 1:1 Николас Хьофер (88)
31.08.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 4:1
1:0 Хуан Аранго (36), 2:0 Рафаел (53), 2:1 Хавард Нордвайт (69-авт.), 3:1 Макс Крузе (74), 4:1 Патрик Херман (85)
31.08.13
16:30 ч.
Хановер – Майнц 4:1
0:1 Николай Мюлер (12), 1:1 Маме Диуф (31), 2:1 Артур Собиех (37), 3:1 Дидие Я Конан (80), 4:1 Едгар Приб (83)
31.08.13
16:30 ч.
Волфсбург – Херта 2:0
1:0 Ивица Олич (42), 2:0 Диего (45+2-дузпа)
Хамбургер – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:0
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (7), 2:0 Жак Зуа (17), 3:0 Хакан Калханоглу (80), 4:0 Хакан Чалханоглу (90+1)
31.08.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) 2:0
1:0 Марко Хьогер (30), 2:0 Джеферсон Фарфан (83-дузпа)
01.09.13
16:30 ч.
Щутгарт – Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 10 мача, 5 победи за Щутгарт, 4 равенства, 1 победи за Хофенхайм
01.09.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 27 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 16 равенства, 37 победи за Борусия (Дортмунд)