Наполи затвърди шампионските си амбиции и записа трета поредна победа от началото на сезона в Серия “А”, след като се наложи с 2:0 над Аталанта. Друг претендент за титлата Милан претърпя разочарование, въпреки че в края се добра до равенството 2:2 като гост на Торино.

Наполи имаше предимство в мача срещу бергамаските, но двубоят беше решен след появата в игра на Марек Хамшик в 66-ата минута. След негов удар и последвал рикошет топката се озова в Гонсало Игуаин, който откри резултата 20 минути преди края. След това гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Чигарини, а девет минути преди края Хосе Мария Кайехон вкара втори гол за неаполитанския тим, а асистенцията беше на Хамшик.

Рикардо Кака направи повторния си дебют за Милан, но “росонерите” се измъчиха като гост на Торино и трудно стигнаха до равенството 2:2, след като изоставаха с два гола. Кака не беше играл в Серия “А” от май 2009 г.

Торино откри веднага след почивката, когато Данило ДАмброзио се измъкна от опит за изкуствена засада, преодоля Кристиан Дзакардо и би до близката греда на Кристиан Абиати. След това Марио Балотели имаше претенции за дузпа заради сблъсък с Камил Глик. В 70-ата минута Кака беше заменен от дебютанта Валтер Бирса.

Само минути след това “биковете” удвоиха аванса си при контраатака, при която Алесио Черчи завърши хладнокръвно извеждащия пас на Чиро Имобиле. Милан се върна в мача три минути преди края. Вратарят Даниеле Падели изби удар, но топката попадна в Съли Мунтари, който с малко странен удар прати кълбото до десния страничен стълб. Домакините претендираха за засада на трима души. Първоначално дори не се разбра дали голът е зачетен.

Драмата стана пълна в добавеното време, когато Милан получи право да изпълни дузпа. Джовани Паскуале събори Андреа Поли в наказателното поле, а Балотели прати топката в обратния на вратаря ъгъл. Равенството означава, че “биковете” нямат победа над Милан от домакинския успех с 1:0 през ноември 2001 г.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 3 КРЪГ
14.09.13
19:00 ч.
Интер – Ювентус 1:1
1:0 Мауро Икарди (73), 1:1 Артуро Видал (75)
14.09.13
21:45 ч.
Наполи – Аталанта 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (71), 2:0 Хосе Мария Кайехон (81)
14.09.13
21:45 ч.
Торино – Милан 2:2
1:0 Данило Д'Амброзио (47), 2:0 Алесио Черчи (71), 2:1 Съли Мунтари (87), 2:2 Марио Балотели (90+4-дузпа)