Реал (Мадрид) се издъни при визитата си на Осасуна, с който завършиха 2:2 в двубой от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. Отборите завършиха срещата с по 10 футболисти, след като първо Серхио Рамос от гостите получи втори жълт картон в 44-ата минута и бе изгонен, а след почивката и чилиецът Франсиско Силва от домакините също пое към съблекалните предварително.

Памплонци бяха по-съобразителни преди почивката и взеха комфортен аванс от два гола, дело на Ориол Риера (16, 39), първият от които след извеждащо подаване на Марк Бертран. В 44-ата минута „белият балет” остана в намален състав, след като централният бранител Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон. Малко след това обаче Иско (45) намали на 2:1 и върна надеждите на гостите.

След почивката гостите трудно организираха атаки в намален състав, но в 79-ата минута Франсиско Силва влезе грубо в краката на Кристиано Роналдо и също бе изгонен, след като получи втори жълт и червен картон. Веднага след изпълнението на фаула от Иско минута по-късно Пепе (80) изравни с глава за 2:2. Последва натиск на „кралския клуб”, който обаче така и не успя да стигне до победно трето попадение. Най-изгодно положение за гол имаше Анхел Ди Мария минута преди края на редовното време, но ударът му бе отразен от вратаря на домакините Андрес Фернандес.

Със спечелената ценна точка Осасуна събра 14 в актива си, но остава на 16-а позиция във временното класиране. Реал (Мадрид) пък пропусна възможността да измести градския съперник Атлетико от второто място и остава на трета позиция с 38 точки и 2 по-малко от „дюшекчиите” и Барселона, които са и с мач по-малко.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
13.12.13
22:00 ч.
Леванте – Елче 2:1
0:1 Кристиан Сапунару (26), 1:1 Давид Барал (42), 2:1 Давид Барал (80)
14.12.13
17:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 2:2
1:0 Ориол Риера (16), 2:0 Ориел Риера (39), 2:1 Иско (45), 2:2 Пепе (80)
Севиля – Атлетик (Билбао) (F+)
Баланс: 138 мача, 57 победи за Севиля, 28 равенства, 53 победи за Атлетик (Билбао)
15.12.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Валенсия (F+)
Баланс: 146 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 39 равенства, 56 победи за Валенсия