Монако победи Валансиен с 2:1 като гост в мач от 37-ия кръг на френската Лига 1. Димитър Бербатов остана извън групата на “монегаските”. Италианецът реши да даде почивка на някои титуляри и да заложи на такива, които са играли по-малко досега.

Бербатов е играл в 14 мача за Монако след трансфера си от Фулъм и има 9 гола и 5 асистенции за "монегаските".
Българинът не фигурираше в състава, избран от старши треньора Клаудио Раниери. Вместо него бе предпочетен 19-годишният Антъни Мартиал, който водеше атаката на гостите, заедно с Валер Жермен. Именно последният откри резултата в 40-ата минута след асистенция на Караско. Домакините обаче не се предадоха и изравни с гол на малиеца Тонго Думбия (70). В герой за Монако се превърна Набил Дирар. Мароканецът донесе победата на своя тим с попадение в 87-ата минута. Това беше първи гол за халфа от началото на сезона, но сега той се оказа с цената на три точки.

Валансиен: Пенету, Матер, Кагелмахер, Розе, Мазуаку, Меджани, Енза – Ямиси, Думбия, Меликсон, Да Силва (69 - Пуйол), Уарис

Монако:
Ромеро, Рикардо Карвальо, Раджи, Ечиеле, Абденур, Обади, Пи (81 - Моутиньо), Дирар, Караско (69 - Окампос), Жермен, Мартиал (60 - Ривиер)
Резерви: Изимат-Мирин, Абидал, Рома, Волф

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 37 КРЪГ
10.05.2014
22:00 часа
Аячо - Реймс 2:1
1:0 Гаджи Тало (3), Гренди Перозо (6), 2:1 Принс Онианджи (41)
10.05.2014
22:00 часа
Бордо - Олимпик (Марсилия) 1:1
0:1 Беноа Шейру (32), 1:1 Шейк Диабате (66)
10.05.2014
22:00 часа
Евиан - Ница 2:0
1:0 Кевин Берижо (19), 2:0 Никола Бенезе (77)
10.05.2014
22:00 часа
Гинган - Тулуза 2:0
1:0 Клаудио Беавю (5), 2:0 Мустафа Ятабаре (14-дузпа)
10.05.2014
22:00 часа
Лил - ПСЖ 1:3
0:1 Маркиньос (41), 0:2 Лукас (65), 0:3 Блез Матуиди (82), 1:3 Жонатан Делаплейс (90)
Монпелие - Бастия 0:2
0:1 Самбу Ятабаре (45+2), 0:2 Вахби Хазри (72)
10.05.2014
22:00 часа
Нант - Сент Етиен 1:3
0:1 Мевлют Ердинч (10), 0:2 Марк - Ален Градел (23-дузпа), 0:3 Мевлют Ердинч (45+2), 1:3 Серж Гакпе (81)