Стефан Димитров започна като титуляр за Ню Йорк Космос, който победи с 2:0 Бруклин Италианс в дебютния си мач от третия кръг на турнира Ламар Хънт Ю Ес Оупън Къп.

И двата гола паднаха преди почивката. След изпълнение на ъглов удар защитникът Джими Окфорд засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0. След като поведе в 16-ата минута Космос натисна и настойчиво търсеше второ попадение.

То не закъсня, като в 37-ата атакуващият халф Хагоп Киришян удвои. 24-годишният американец от арменски произход посвети гола си на роднини от Калифорния, които бяха на стадиона, за да го подкрепят.

До края на срещата единственото по-интересно нещо като събитие беше изгонването на Салваторе Бароне в 53-ата и Яник Дийс в 82-ата от състава на "италианците". Космос бе по-активен, създаваше положения, но не успя да отбележи още голове. Българският нападател Стефан Димитров пък бе заменен в 76-ата минута от Ханс Денисен, който се завърна след контузия на коляното.