Атлетик (Билбао) победи изненадващо у дома Реал (Мадрид) с минималното 1:0 в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Ариц Адурис (26) реализира победното попадение за „баските” срещу „кралския” клуб, който записа втора поредна грешна стъпка в битката за титлата след домакинското равенство 1:1 срещу Виляреал в миналия кръг. Така "белият балет" може да загуби лидерската си позиция още утре, ако Барселона победи като домакин Райо Валекано.

Домакините започнаха по-активно, подкрепяни от близо 50 000 зрители, и усилията им дадоха резултат в 26-ата минута. Тогава включилият се в атака Оскар де Маркос върна назад към Микел Рико, който центрира в наказателното поле, а Ариц Адурис реализира с глава за 1:0, пращайки топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Икер Касияс. Две минути по-късно Горка Ираисос спаси удар на Бейл, намиращ се положение на засада.

Гостите трудно намираха път през сгъстената отбрана на баските. Все пак в добавеното време на първата част при контраатака Марсело нахлуе през центъра, но след шут на бразилеца се стигна до корнер, който съдията Ундиано Майенко не позволи да бъде изпълнен.

След почивката „белият балет” увеличи оборотите, но пропуски направиха последователно Бензема, Роналдо и Иско. В 76-ата Адуриц надскочи Пепе и топката се отклони от гредата, за да излезе в аут.

В 83-ата минута Бейл можеше да вкара страхотно попадение с шут от далечна дистанция, но топката се отклони от напречната греда. До края на мача гостите така и не съумяха да стигнат поне до изравняване.

Въпреки поражението си Реал (Мадрид) остава на върха с 61 точки поне до утре, когато имащият 59 точки преследвач и основен конкурент за титлата Барселона приема Райо Валекано от 13:30 часа българско време. Атлетик (Билбао) е осми с 33 точки.

Атлетик (Билбао) - Реал (Мадрид) 1:0

1:0 Ариц Адурис (26)
ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
06.03.15
21:45 ч.
Леванте - Ейбар 2:1
0:1 Саул Берхон (55), 1:1 Давид Барал (65), 2:1 Калу Уче (67)
07.03.15
17:00 ч.
Депортиво - Севиля 3:4
1:0 Ориол Риера (28), 1:1 Витоло (33), 1:2 Витоло (52), 1:3 Кевин Гамейро (65-дузпа), 2:3 Ориол Риера (72), 2:4 Сидней (83-автогол), 3:4 Лукас Перес (90+3)
Реал Сосиедад - Еспаньол (ФИЛМ +)
Баланс: 140 мача, 51 победи за Реал Сосиедад, 41 равенства, 48 победи за Еспаньол
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ФИЛМ +)
Баланс: 181 мача, 71 победи за Атлетико (Мадрид), 44 равенства, 66 победи за Валенсия