Севиля прекъсна негативна серия от 4 поражения при гостуванията си за първенство, след като спечели с 4:3 при визитата си на Депортиво (Ла Коруня) в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините поведоха с гол на Ориол Риера (28) след пас на Иван Кавалейро, но радостта им бе кратка, след като Витоло (33) изравни след асистенция на Карлос Бака. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката отново Витоло (52) след пас на Алейкс Видал и Кевин Гамейро (65-дузпа) направиха обрата пълен и дадоха комфортна преднина на андалусците – 1:3. Ориол Риера (72) вкара втори гол за галисийците след подаване на Луизиньо, но в 83-ата минута Сидней си отбеляза автогол за 2:4. В последните секунди Лукас Перес (90+3) върна още един гол за домакините, които обаче нямаха време за нещо повече и загубиха с 3:4.

С успеха си Севиля събра 49 точки остава на пето място във временното класиране. Депортиво е на 15-о място с 25 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
06.03.15
21:45 ч.
Леванте - Ейбар 2:1
0:1 Саул Берхон (55), 1:1 Давид Барал (65), 2:1 Калу Уче (67)
07.03.15
17:00 ч.
Депортиво - Севиля 3:4
1:0 Ориол Риера (28), 1:1 Витоло (33), 1:2 Витоло (52), 1:3 Кевин Гамейро (65-дузпа), 2:3 Ориол Риера (72), 2:4 Сидней (83-автогол), 3:4 Лукас Перес (90+3)
07.03.15
19:00 ч.
Атлетик (Б) - Реал (Мадрид) (ФИЛМ +)
Баланс: 222 мача, 73 победи за Атлетик (Б), 40 равенства, 109 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад - Еспаньол (ФИЛМ +)
Баланс: 140 мача, 51 победи за Реал Сосиедад, 41 равенства, 48 победи за Еспаньол
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ФИЛМ +)
Баланс: 181 мача, 71 победи за Атлетико (Мадрид), 44 равенства, 66 победи за Валенсия