Евертън отпадна на 1/8-финал на Лига Европа след 2:5 като гост на Динамо (Киев) и остави Англия без отбор в 1/4-финалите на европейските клубни турнири.

След краха на Челси, Арсенал и Манчестър Сити в Шампионската лига, "карамелите" бяха последната надежда на Острова, особено след успеха с 2:1 в първия мач от 1/8-финалите срещу Динамо в Лига Европа.

Андрей Ярмоленко създаде напрежение за Евертън в 21-ата минута на мача, откривайки за 1:0 в полза на Динамо, резултат при който украинците продължаваха напред. Ромелу Лукаку върна спокойствието на ливърпулци само 8 минути по-късно, когато изравни за 1:1.

Между 35-ата и 37-ата минута обаче Динамо удари съперника с два бързи гола, дело на Теодорчик и Велосо. Олег Гусев направи победата на киевчани още по-убедителна в 56-ата минута (4:1), а Виторино Антунеш вкара за 5:1 в 76-ата минута.

Фил Ягиелка оформи крайното 5:2 за Динамо в 82-ата минута, но това не стигна на "карамелите" и британците отпадат с общ резултат 4:6. Дежурен делегат на мача беше българинът Иван Леков.

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е в петък, а срещите от 1/4-финалите са на 16 и 23 април.

(1:2 в първия мач)
1:0 Андрей Ярмоленко (21), 1:1 Ромелу Лукаку (29), 2:1 Лукаш Теодорчик (35), 3:1 Мигел Велосо (37), 4:1 Олег Гусев (56), 5:1 Виторино Антунеш (76), 5:2 Фил Ягиелка (82)