Евертън стигна до драматичен обрат над Динамо (Киев), за да измъкне победата с 2:1 у дома в първи осминафинален мач от Лига Европа.

Олег Гусев откри за гостите след четвърт час игра, след като засече по брилянтен начин центриране от корнер и опъна мрежата за 0:1. После неразчетено излизане на украинския вратар Шовковски едва не доведе до изравняване, но Ромелу Лукаку не можа да уцели празната врата. В 37-ата белгиецът уцели гредата след пряк свободен удар. Така се стигна до 39-ата минута, когато Лукаку се пребори с двама динамовци в центъра на терена и пусна чудесен извеждащ пас за Стивън Нейсмит. Халфът напредна и с техничен удар изравни резултата - 1:1.

След почивката Евертън установи надмощие, но пропуски направиха Алкарас и Лукаку. В 81-ата минута футболистът на гостите Данило игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи „бялата точка” – дузпа! Лукаку се нагърби с изпълнението и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.