Рилски спортист записа голям успех, след като спечели Балканската лига. Тимът от Самоков надигра в зала "Арена Самоков" гостуващия Фершпед Работнички с 84:77 (19:15, 21:23, 18:21, 26:18). Невероятен мач изигра сърбинът Бранко Миркович, който в края на мача буквално носеше отбора на гърба си, като отбеляза девет поредни точки.

След първата част българският представител водеше с 19:15, но през втората част гостите излязоха за момент напред в резултата. След две поредни тройки на Левен Белберов и Иван Лилов самоковци поведоха.

Втората част отново бе за домакините, които я спечелиха с минимален аванс.

В третата част двубоя бе изравнен, като гостите повеждаха, но Рилецо успяваше да догонва в резултата. При резултат 51:51 Трайковски от Работнички наниза тройка и гостите излязоха напред – 54:51, Иван Лилов намали на 53:54. След това обаче македонците отново реализираха за 56:53, но Иван Лилов с тройка възстанови равенството – 56:56. Гостите не сгрешиха при следващата си атака и поведоха с 58:56, но Миркович след два точно изпълнени фаула изравни за 58:58. В крайна сметка Работнички приключи третата част с 59:58 след един реализиран фаул.

В последната четвърта част Рилецо наистина игра блестящо и водеше през цялото време. Бранко Миркович обаче бе над всички. Той започна с тройка и резултатът стана 61:59, след което вкара още две точки за 63:59, а Папич увеличи на 65:59.

Павел Боев заби за 69:61, след което гостите реализира за 69:63. Левен Белберов вкара за 71:63, но Тасовски намали на 71:65. Тогава дойде времето на Бранко Миркович, който започна с поредните си точки. Сърбинът реализира девет поредни точки за 83:77, а домакините отбелязаха още един фаул за крайното 84:77.

Сред препълнената зала “Арена Самоков” е и министърът на вътрешните работи Михаил Миков.

Старши треньорът на Рилецо Александър Тодоров заложи на стартова петица в състав: Бранко Миркович, Иван Лилов, Богдан Боев, Драгослав Папич и Травис Питърсън./БЛИЦ