Лидерът в "Б" група Поморие имаше трудно гостуване на Спартак (Плевен), в което с кански мъки измъкна точката - 1:1 в мач от 8-ия кръг на първенството. След равенството тимът на Малин Орачев остана на върха с 19 точки, на 2 пред втория Дунав (Русе), който завърши 0:0 с Оборище (Панагюрище).

На мача в Плевен Спартак поведе чрез Кристиян Григоров в 32-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Цветомир Тодоров. Секунди преди края на първата част Христо Лемперов пропусна отблизо да изравни.

В 80-ата минута Поморие остана без треньора си Малин Орачев, който бе отстранен от резервната скамейка. Секунди преди това беше извършен фаул срещу Лемперов, но не последва дузпа за гостите. Треньорът на Поморие тръгна да протестира и реферът Владимир Вълков му вдигна червен картон. При това положение Орачев ще бъде наказан за мача с "Левски". Двубоят от 1/16-финалите за Купата на България ще се играе на 24 септември (четвъртък) от 18:45 часа на стадион "Лазур".

Поморие стигна до точката в Плевен с гол в 92-ата минута. Тогава Димитър Попов засече с глава центриране от фаул на Славчо Шоколаров за крайното 1:1.