Ювентус спечели с 3:2 гостуването си на Карпи в мач от 17-ия кръг на Серия А. Това бе седма поредна победа за "бианконерите" в местния шампион, която ги изкачи до втората позиция във временното класиране. Отборът обаче може да бъде изместен от него, ако по-късно Наполи победи Аталанта в Бергамо или Фиорентина надделее при домакинството си на Кие

Срещата не започна добре за шампионата на Италия, който се оказа в позицията на доконващ в резултата след 15 минути. Марко Бориело даде аванс за домакините с безпощаден удар.

Играчите на Масимилиано Алегри реагираха мигновено и в 18-ата Марио Манджукич изравни, който бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините. В края на полувремето отново хърватският нападател бе точен и даде аванс за Юве.

След почивката и Пол Погба се разписа, а после попадение на Даниеле Ругани беше правилно отменено заради засада. В заключителните минути пък Леонардо Бонучи си вкара автогол.

Със седмата си поредна победа в калчото Юве събра 33 точки и се изкачи на 2-ро място в класирането.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 16 КРЪГ
19.12.15
21:45 ч.
Болоня – Емполи 2:3
0:1 Мануел Мукиарели (22), 1:1 Франко Бриенца (36), 1:2 Масимо Макароне (42), 2:2 Матиа Дестро (45), 2:3 Масимо Макароне (49)
20.12.15
13:30 ч.
Карпи – Ювентус 2:3
1:0 Бориело (15), 1:1 Манджукич (18), 1:2 Манджукич (41), 1:3 Погба (50), 2:3 Бонучи (90+2 аг)