Емполи надви Болоня с 3:2 като гост в мач от 17-ия кръг на италианския Серия "А". По този начин "светлосините" се изкачиха на на шесто място във временното класиране с 27 точки. Болоня остава 13-и с 19 т.

Мануел Пукиарели откри за гостите в 22-ата минута, но Франко Бриенца изравни в 36-ата. Ветеранът Масимо Макароне отново даде преднина на Емполи в 42-ата, а после отпразнува попадението като се направи, че отпива бира от приятел до тъчлинията.

Матиа Дестро отново да възстанови равенството секунди преди почивката – 2:2. Вездесъщият Макароне отново наказа грешка в отбраната на домакините в 49-ата минута и донесе трите точки за своя тим.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 16 КРЪГ
19.12.15
21:45 ч.
Болоня – Емполи 2:3
0:1 Мануел Мукиарели (22), 1:1 Франко Бриенца (36), 1:2 Масимо Макароне (42), 2:2 Матиа Дестро (45), 2:3 Масимо Макароне (49)