Ливърпул се наложи с 3:2 над Болтън като гост в мач от 4 кръг на Висшата лига, след като “червените” на два пъти се оказваха догонващи в резултата, а Шон Дейвис от домакините получи спорен червен картон.

Кевин Дейвис откри за домакините в 33-ата минута след изпълнение на корнер, но Глен Джонсън изравни четири минути преди почивката с нисък удар.

Тамир Коен възстанови преднината на Болтън веднага след почивката, но тогава дойде спорния втори жълт картон на Шон Дейвис за фаул срещу Лукас Лейва.

Веднага след това Стивън Джерард удари напречната греда, а Фернандо Торес изравни в 56-ата минута. Джерард отбеляза своя гол за Ливърпул в 83-ата минута и това попадение се оказа победно за тима му.

Аарън Ленън донесе драматичната победа на Тотнъм с 2:1 над Бирмингам Сити с попадението си в петата минута на добавеното време. Така “шпорите” продължават без загубена точка от началото на сезона. В 72-ата минута Питър Крауч бе дал аванс да столичния тим, но три минути по-късно Лий Бойър изравни за гостите.

Новакът във Висшата лига Уулвърхемптън спечели първата си домакинска точка, след като навакса изоставане от един гол за 1:1 с Хъл Сити. “Тигрите” взеха ранен аванс с попадение на Джеовани в третата минута, но Ричард Стиърман донесе равенството на “вълците” веднага след почивката./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
От събота
Челси – Бърнли 3:0
1:0 Никола Анелка (45+1), 2:0 Михаел Балак (47), 3:0 Ашли Коул (52)

Блекбърн – Уест Хям 0:0

Болтън – Ливърпул 2:3
1:0 Кевин Дейвис (33), 1:1 Глен Джонсън (41), 2:1 Тамир Коен (47), 2:2 Фернандо Торес (56), 2:3 Джерард (83)

Сток Сити – Съндърланд 1:0
1:0 Дейв Китсън (43)

Тотнъм – Бирмингам Сити 2:1
1:0 Питър Крауч (72), 1:1 Лий Бойър (75), 2:1 Аарън Ленън (90+5)

Уулвърхемптън – Хъл Сити 1:1
0:1 Джеовани (3), 1:1 Ричард Стиърман (46)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 29 август
19:15 часа Манчестър Юнайтед – Арсенал
Баланс: 180 мача, 72 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 66 победи за Арсенал

В неделя, 30 август
15:30 часа Портсмут – Манчестър Сити
Баланс: 76 мача, 24 победи за Портсмут, 17 равенства, 35 победи за Манчестър Сити

17:00 часа Евертън – Уигън
Баланс: 8 мача, 4 победи за Евертън, 2 равенства, 2 победи за Уигън

18:00 часа Астън Вила – Фулъм
Баланс: 50 мача, 16 победи за Астън Вила, 17 равенства, 17 победи за Фулъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите във Висшата лига.