Челси победи Бърнли с 3:0 в мач от 4 кръг на Висшата лига и вече има 9 поредни победи за първенство и 4 от началото на настоящия сезон. “Сините” не познават поражение в английския елит вече 12 мача (11 победи, 1 равенство) и резонно оглавяват класирането.

Никола Анелка откри резултата в добавеното време на първата част, когато получи пас от Дидие Дрогба във вратарското поле. Веднага след почивката и Михаел Балак се разписа с глава след подаване на Франк Лампард. В 52-ата минута Лампард отново се отчете с асистенция, този път за попадението на Ашли Коул. В самия край на мача Тайрън Миър изчисти топката от голлинията след удар на Саломон Калу и предотврати четвърти гол във вратата на Бърнли./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
От събота
Челси – Бърнли 3:0
1:0 Никола Анелка (45+1), 2:0 Михаел Балак (47), 3:0 Ашли Коул (52)

19:15 часа Манчестър Юнайтед – Арсенал
Баланс: 180 мача, 72 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 66 победи за Арсенал

В неделя, 30 август
15:30 часа Портсмут – Манчестър Сити
Баланс: 76 мача, 24 победи за Портсмут, 17 равенства, 35 победи за Манчестър Сити

17:00 часа Евертън – Уигън
Баланс: 8 мача, 4 победи за Евертън, 2 равенства, 2 победи за Уигън

18:00 часа Астън Вила – Фулъм
Баланс: 50 мача, 16 победи за Астън Вила, 17 равенства, 17 победи за Фулъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите във Висшата лига.