Левски загуби нещастно с 0:1 от Ред Бул Залцбург в мач от Група "G" на Лига Европа. Победното попадение за австрийския тим падна в 93-ата минута, когато Франц Шимер прати топката в мрежата на Георги Петков. След изпълнение на тъч защитата на "сините" действа неразчетено и позволи на Шимер да реализира с глава, огорчавайки седемте хиляди зрители по трибуните на "Герена".

Така "сините" останаха на дъното в групата без спечелена точка след 4 изиграни двубоя до момента при голова разлика 0:7. Ред Бул Залцбург пък е лидер с пълен актив от 12 точки и голова разлика 6:1, което ги класира в следващата фаза.http://cache.daylife.com/imageserve/00MydOnb6Ccx9/610x.jpg

В последния половин час на днешния сблъсък Левски игра в намален състав, тъй като Георги Сърмов получи червен картон. В 63-ата минута на границата на наказателното поле халфът фаулира озоваващ се сам на празна врата играч на австрийците и заслужено бе изгонен. При ситуацията сгреши Георги Петков, който не успя да изчисти топката и тя му бе отнета от футболист на гостите.

С редица пропуски пред вратата на Едуард Густафсон се отчете Христо Йовов. Бижутера за пореден път вбеси феновете на Левски, като в 15-ата минута се прочу, пращайки топката над вратата, след като се озова сам срещу вратаря на гостите.

На моменти избраниците на Георги Иванов-Гонзо надиграваха съперника, но така и не успяха да спечелят поне първата си една точка в Лига Европа. В 28-ата минута македонският национал Дарко Тасевски вкара гол, но той бе отменен заради засада. По-рано пък след центриране отдясно Марк Янко засече топката с левия крак, но тя срещна дясната греда на вратата на Петков.

На 2 декември Левски посреща на стадион "Георги Аспарухов" Виляреал, а Ред Бул Залцбург ще домакинства Лацио. Двубоите са с начален час - 20:00. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ 0:1

0:1 Франц Шимер (90+3)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 14.Веселин Минев, 5.Юсуф Рабех, 55.Йордан Милиев, 3.Живко Миланов, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски (75-7.Еньо Кръстовчев), 24.Николай Димитров (81-20.Жоазиньо), 21.Зе Соарес, 10.Христо Йовов (64-30.Лъчезар Балтанов)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 15.Шакиб Бензукан, 25.Лусио Вагнер, 30.Лъчезар Балтанов, 20.Жоазиньо, 7.Еньо Кръстовчев, 99.Георги Христов

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/165.gifРЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ: 1.Едуард Густафсон, 5.Рабиу Афолаби, 6.Кристиан Швеглер, 13.Сомен Чой, 15.Франц Шимер, 10.Никола Покривач, 17.Андреас Улмер, 18.Душан Швенто (73-7.Александър Циклер), 23.Ибрахим Секагия, 24.Кристоф Лайтгеб, 21.Марк Янко
Резерви: 33.Хайнц Арзбергер, 3.Милан Дудич, 7.Александър Циклер, 11.Йежек, 14.Бари Опдам, 19.Симон Циомер, 25.Адмир Владавич