Дублиращият отбор на Черноморец също загуби с 1:2 от Литекс. Експедицията на "акулите" до града на люляците за мача от 12-ия кръг на първенството при "Б" отборите беше подсилена с мнозина футболисти от представителния състав. Това се случи за пръв път този сезон, след като досега треньорите Владо Стоянов и Мирослав Кралев разчитаха изцяло на юноши.

Вратарят Владислав Стоянов, Орлин Старокин, Енис Хайри, Николай Кръстев, Нилтон Кардосо, Шенер Ремзи, Свилен Симеонов и Матиас Мориц започнаха като титуляри в Ловеч. По едно полувреме изиграха Старокин и Кръстев, който беше заменен на почивката от Венцислав Бонев. През втората част в игра се появи и Марин Петров. И домакините дадоха шанс за изява на играчи, които отсъстваха от дербито между първите отбори.

Гостите от Бургас поведоха в резултата в 46-ата минута чрез юношата Крум Стоянов, но допуснаха Литекс да направи пълен обрат с два гола на Дормушали Саидходжа (56 и 72 минути). Пропуски на Мориц, Симеонов и Стоянов лишиха "акулите" поне от точка.

С победата Литекс оглави класирането с 25 точки в актива си от 12 изиграни мача. Вторият Левски има 23 от 10 двубоя, а на третото място е Сливен с 22 точки от 10 мача. Черноморец е на деветото място с 15 точки.

На 20 ноември "акулите" посрещат Левски на стадион "Лазур" в отложен мач от 7-ия кръг на първенството в групата. /БЛИЦ

6.ЦСКА            11    5   3   3   29:17   18
7.Берое 11    5   3   3   17:12   18 8.Черно море 11    5   2   4   23:17   17 9.Локо (Пд)          11    5   2   4  20:17  17
10.Черноморец    11    5   0   6  20:13  15
11.Миньор (Пк)           11    5   0   6   32:34   15 12.Спортист (Своге)      11    4   2   5  17:17  14 13.Локо (Сф)             11    3   2   6  20:33  11
14.Локо (Мездра)         11    2   3   7  15:33   9 15.Монтана            12    1   2   9   9:29   5 16.Ботев (Пловдив)       11    1   0  10   11:50   3