Тотнъм завърши 2:2 като гост на Евертън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Така "шпорите" пропуснаха открилата им се възможност да излязат на третата позиция, на която оцеля Арсенал (с 28 точки). Джърмейн Дефоу пропусна да вкара от дузпа за 3:2 в 92-ата минута. След ремито Тотнъм е четвърти с 27 точки.

"Шпорите" поведоха в 47-ата минута, когато Аарън Ленън намери добре Джърмейн Дефоу, който с точен удар наказа Хауърд. 2:0 за Тотнъм направи Майкъл Доусън в 59-ата. В заключителните минути на двубоя "карамелите" стигнаха до два гола. Първо в 78-ата Луис Саха намали на 1:2, а 2:2 направи Тим Кейхил в 86-ата. В добавеното време Тим Хауърд спаси дузпа, изпълнена от Джърмейн Дефоу. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ

От 5 декември (събота)

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Скоулс (45), 0:2 Дарън Гибсън (61), 0:3 Валенсия (71), 0:4 Рууни (72)

Портсмут – Бърнли 2:0
1:0 Хрейдерсон (65), 2:0 Диндан (84)

Арсенал – Сток Сити 2:0
1:0 Аршавин (26), 2:0 Рамзи (79)

Астън Вила – Хъл Сити 3:0
1:0 Дън (13), 2:0 Милнър (29), 3:0 Карю (88-д)

Блекбърн – Ливърпул 0:0

Уигън – Бирмингам 2:3
1:0 Н`Зогбия (33), 1:1 Ларсон (61), 1:2 Бенитес (66), 1:3 Ларсон (72), 2:3 Гомес (89)

Уулвърхемптън – Болтън 2:1
1:0 Крадок (3), 2:0 Милияш (63), 2:1 Елмандер (79)

Манчестър Сити – Челси 2:1
0:1 Адебайор (8-автогол), 1:1 Адебайор (37), 2:1 Тевес (57)

От 6 декември (неделя)
Фулъм – Съндърланд 1:0
1:0 Боби Замора (7)

Евертън – Тотнъм 2:2
0:1 Джърмейн Дефоу (47), 0:2 Майкъл Доусън (59), 1:2 Луис Саха (78), 2:2 Тим Кейхил (86)