Левски отстрани втородивизионния Брестник след победа с 2:0 и се класира за 1/8-финалите в турнира за купата на България. В следващата фаза “сините” гостуват на Черно море, а двубоят е в неделя във Варна.

Попаденията за Левски реализираха Георги Христов в 25-ата минута и Йордан Милиев в 69-ата минута.

Играещият в Източната “Б” група Брестник създаде куп положения, удари и греда и спокойно може да съжалява, че не направи нещо повече срещу далеч по-именития си съперник.

В първите минути домакините натиснаха и няколко пъти обстрелваха вратата на Божидар Митрев. В 9-ата минута Байраков шутира, но Митрев изби в корнер. При изпълнението му Игнат Дишлиев засече с глава, но стражът пак се намеси, след като топката отиваше в сглобката на вратата. В 14-ата минута Георги Христов влезе отдясно в наказателното поле, но след удара му топката мина покрай вратата.

В 25-ата минута гостите поведоха почти без голово положение до момента. Саша Симонович центрира балонно в наказателното поле, Георги Хрисгтов се извиси и с глава прати топката във вратата, след като стражът Светозар Личев остана на голлинията, а не скочи с нападателя.

В 31-ата минута играчите на Левски сгрешиха в защита, но след центриране отляво никой от Брестник не засече топката пред вратарското поле. Към края на полувремето домакините изпълниха няколко корнера и при един от тях съдията Таско Тасков можеше да даде дузпа за Брестник. След центриране Саша Симонович игра с ръка в наказателното поле, но реферът остана безмълвен.

През втората част домакините отново играха без никакво притеснение. В 67-ата минута Александър Стойчев от Брестник уцели гредата след подаване отдясно. Само две минути след това гостите довършиха съперника си с втори гол, дело на Йордан Милиев. Телкийски центрира отдясно, бранителят засече с крак и прати топката във вратата на Брестник. До края на мача момчетата на Иван Маринов – Масларя продължиха да се държат и се представиха на ниво. В 71-ата минута Никифоров влезе в наказателното поле, стреля и след рикошет в играч на Левски, все пак Божидар Митрев улови. В 82-ата минута защитата на Левски отново не се ориентира добре, след центриране играч на Брестник стреля с глава, но над вратата./БЛИЦ