Сток Сити и Уигън не се победиха в първата среща от 16-ия кръг на Висшата лига, завършвайки 2:2. Гостите можеха да се поздравят с успеха, но в 90-ата минута Уго Родалега пропусна дузпа.

За Уигън се разписаха Емерсон Бойс и Майнор Фигероа, а за домакините точни бяха Тунджай Санлъ и Райън Шоукрос.

На "Британия стейдиъм" видяха изключително красиво попадение. В 72-ата минута левият защитник на Уигън Майнор Фигероа простреля Томас Сьоренсен с удар зад центъра от пряк свободен удар.

В класирането към момента Сток Сити е 10-и с 21 точки, а Уигън заема 13-ата позиция с 18 в актива си./БЛИЦ

АНГЛИЯ,ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
От 12 декември (събота)

Сток Сити – Уигън 2:2
0:1 Емерсон Бойс (15), 1:1 Тунджай Санлъ (37), 1:2 Мейнор Фигероа (72), 2:2 Райън Шоукрос (74)

На 12 декември (събота)
17:00 часа Бирмингам – Уест Хям
Баланс: 80 мача, 36 победи за Бирмингам, 18 равенства, 26 победи за Уест Хям

17:00 часа Болтън – Манчестър Сити
Баланс: 106 мача, 41 победи за Болтън, 24 равенства, 41 победи за Манчестър Сити

19:30 часа Манчестър Юнайтед – Астън Вила
Баланс: 152 мача, 75 победи за Манчестър Юнайтед, 35 равенства, 42 победи за Астън Вила