Байерн (Мюнхен) се наложи с убедителното 5:1 при гостуването на Бохум от 16-ия кръг на Бундеслигата. Така избраниците на Луис ван Гаал се възползваха от вчерашната грешка на лидера Леверкузен и намалиха дистанцията между двата отбора само на 2 точки. "Аспирините" са на първото място с 32, а Байерн вече е втори с 30.

Головата серия за Байерн при гостуването на Бохум бе открита от Марио Гомес в 23-ата минута. Отново германският национал бе в основата на втория гол, след като в 33-ата минута центрира в наказателното поле, където Мергим Маврай засече топката в собствената си врата - 0:2. Последваха две попадения на хърватина Ивица Олич в 43-ата и 49-ата минути - 0:4.

Трети гол, реализиран от хърватин, падна в 56-ата минута, когато Даниел Пранич направи 5:0 за Байерн. В 75-ата Кристиан Фукс вкара почетното попадение за домакините, фиксирайки крайното 1:5.

В голово шоу Борусия (Мьонхенгладбах) победи у дома с 5:3 Хановер. Любопитното бе, че три от попаденията за домакините бяха след автоголове на футболисти на Хановер.

Хамбургер се наложи с убедителното 4:0 при гостуването на Нюрнберг. И четирите попадения паднаха след почивката. Елджеро Елия се отчете с 2 гола, а по един добавиха Марсел Янсен и Тунай Торун.

Хофенхайм и Айнтрахт направиха равенство 1:1, а Фрайбург и Кьолн не можаха да си отбележат голове, завършвайки 0:0. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
От 11 декември (петък)

Херта – Байер (Леверкузен) 2:2
1:0 Адриан Рамос (8), 1:1 Тони Кроос (76), 1:2 Бурак Каплан (90), 2:2 Адриан Рамос (90+2)

От 12 декември (събота)

Бохум – Байерн 1:5
0:1 Марио Гомес (23), 0:2 Мергим Маврай (33-автогол), 0:3 Ивица Олич (43), 0:4 Ивица Олич (49), 0:5 Даниел Пранич (56), 1:5 Кристиан Фукс (76)

Хофенхайм – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Сеяд Салихович (9-дузпа), 1:1 Пирмин Швеглер (61)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер 5:3
1:0 Флориан Фромловиц (15-автогол), 2:0 Роб Френд (22), 2:1 Я Конан (37), 3:1 Констант Джакпа (58-автогол), 4:1 Михаел Брадли (68), 4:2 Я Конан (69), 4:3 Кристиан Шулц (87), 5:3 Карим Хаги (90-автогол)

Фрайбург – Кьолн 0:0

Нюрнберг – Хамбургер 0:4
0:1 Елджеро Елия (47), 0:2 Марсел Янсен (60), 0:3 Тунай Торун (66), 0:4 Елджеро Елия (74)

Баланс: 6 мача, 1 равенство, 5 победи за Щутгарт

18:30 часа Волфсбург – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 24 мача, 6 победи за Волфсбург, 6 равенства, 12 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Всички посочени баланси са за мачовете между отборите в Бундеслигата.