Испанският гранд Реал (Мадрид) се наложи като гост на Валенсия с 3:2 в атрактична среща от 14-тия кръг на испанската Примера дивисион. С трите точки столичният тим се доближи на пет от лидера Барселона, но е с мач по-малко. Валенсия е на трета позиция.

Аржентинският нападател Гонсало Игуаин се възползва от шанса, който получи заради наказанието на Кристиано Роналдо, отбелязвайки две попадения в мача.

Националът на Аржентина откри резултата в 54-ата минута, но само 6 по-късно испанският голмайстор на Валенсия Давид Вия изравни.

Игуаин отново изведе Реал напред 5 минути след изравнителното попадение, а Хоакин възстанови равенството за втори път в 80-ата.

Резултатът остана 2:2 само 3 минути. Влезлият на почивката бранител Езкиел Марселон Герей оформи крайното 3:2 в 83-ата минута./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
От 12 декември (неделя)
Сарагоса – Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Домингес (61), 0:2 Ласкурайн (81), 1:2 Диого (90)

18:00 часа Расинг Сантандер – Херес

18:00 часа Алмерия – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Алмерия, 2 победи за Депортиво (Ла Колуня)

18:00 часа Осасуна – Майорка
Баланс: 22 мача, 10 победи за Осасуна, 8 равенства, 4 победи за Майорка

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Виляреал
Баланс: 16 мача, 6 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 5 победи за Виляреал

22:00 часа Спортинг (Хихон) – Севиля
Баланс: 66 мача, 25 победи за Спортинг (Хихон), 10 равенства, 31 победи за Севиля

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.