Берое победи с класическото 3:0 Локомотив в Мездра и се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Головете вкараха Дончо Атанасов в 10-ата минута и 48-ата, както и Георги Андонов в 74-ата. Така тимът от Стара Загора, въпреки финансовата криза и тежкото положение в клуба, приключиха по възможно най-добрия начин 2009 година, в която първо се завърнаха в елита, финишираха на осмото място в "А" група и намериха място сред осемте отбора, продължаващи в турнира за държавния трофей.

Играната на тежкия терен в Мездра пред стотина зрители среща започна с натиск за Берое, който заслужено бе увенчан с успех в 10-ата, когато Петър Димитров центрира в наказателното поле, топката попадна в Дончо Атанасов, той се възползва от грешка на вратаря Христо Иванов и защитата и отбеляза първия гол в мача. Попадение на Берое бе отменено в 17-ата минута. Петър Димитров се разписа, след като топката попадна в него, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада, информира Beroe Online. Последваха още минути на беройски натиск и силна подкрепа от трибуните от страна на 50-ината пропътували разстоянието до Мездра привърженици на Берое.

В 28-ата минута Петър Димитров навлезе добре в наказателното поле и остана сам срещу Христо Иванов. Стражът обаче успя да избие топката след удара на крилото в корнер. До края на полувремето натиска за беройци продължи, а вратарят Скорчев не беше застрашен значително от домакините.

След почивката статуквото се запази, а гостите бързо решиха мача. В 48-ата минута при бърза контраатака от ляво топката бе центрирана от Петър Димитров в наказателното поле, където Дончо Атанасов я заби с глава в долния ляв ъгъл на вратата за 0:2 и практически реши мача. Последва лек натиск за домакините, при който на два пъти Теодор Скорчев трябваше да се намесва, но той го направи безпогрешно.

В 74-ата минута "железничарите" стреляха от пряк свободен удар. Топката обаче първо срещна стената, а при добавката бе избита в корнер. Всичко се реши минута след това, когато влезлият като резерва Искрен Писаров проби остро и подаде отлично към Андонов, който бе безпощаден и направи класически резултата - 3:0 за Берое. /БЛИЦ

ЛОКО (Мз) - БЕРОЕ 0:3
0:1 Дончо Атанасов (10), 0:2 Дончо Атанасов (48), 0:3 Георги Андонов (74)

ЛОКО (Мз): 1.Христо Иванов, 29.Цветан Зарев, 4.Николай Христозов, 22.Даниел Моралес, 14.Здравко Станков, 3.Милчо Макенджиев, 8.Виктор Софрониев, 16.Димитър Петков, 17.Любомир Тодоров, 10.Исмаил Иса, 77.Борислав Хазуров

БЕРОЕ: 33.Теодор Скорчев, 25.Александър Александров, 5.Иво Иванов, 30.Павел Ковачев, 24.Станислав Бачев, 18.Петър Костадинов, 20.Ахмед Хикмет, 7.Слави Жеков, 8.Петър Димитров, 11.Дончо Атанасов, 77.Георги Андонов