Бърнли и Болтън не се победиха, завършвайки 1:1 в срещата от 19-ия кръг във Висшата лига.

В 29-ата минута Матю Тейлър изпълни отлично пряк свободен удар и даде преднина на гостите - 0:1. Малко по-късно Иван Класнич не успя да удвои преднината на Болтън. Домакините пък изпуснаха златна възможност да изравнят, след като Стивън Флетчър от близо не успя да реализира преди почивката.

Играчите на новака във Висшата лига все пак успяха да стигнат до точката с попадение в началото на второто полувреме. В 56-ата минута Уейд Елиът центрира в наказателното поле, където Дейвид Нюджънт засече с глава за крайното 1:1.

Така Бърнли остана в средата на таблицата с 20 точки, а Болтън е под чертата, заемайки 18-ата позиция със 17 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ

От 26 декември (събота)
Бирмингам – Челси 0:0

Фулъм – Тотнъм 0:0

Уест Хям – Портсмут 2:0
1:0 Алесандро Диаманти (23-дузпа), 2:0 Радослав Ковач (89)

Бърнли – Болтън 1:1
0:1 Матю Тейлър (29), 1:1 Дейвид Нъджент (56)

17:00 часа Манчестър Сити – Сток Сити
Баланс: 80 мача, 33 победи за Манчестър Сити, 17 равенства, 30 победи за Сток Сити

17:00 часа Съндърланд – Евертън
Баланс: 148 мача, 61 победи за Съндърланд, 22 равенства, 65 победи за Евертън

17:00 часа Уигън – Блекбърн
Баланс: 8 мача, 2 победи за Блекбърн, 1 равенство, 5 победи за Блекбърн

19:30 часа Ливърпул – Уулвърхемптън
Баланс: 88 мача, 43 победи за Ливърпул, 16 равенства, 29 победи за Уулвърхемптън

В неделя, 27 декември
15:30 часа Арсенал – Астън Вила
Баланс: 160 мача, 64 победи за Арсенал, 37 равенства, 59 победи за Астън Вила

18:00 часа Хъл Сити – Манчестър Юнайтед
Баланс: 18 мача, 4 победи за Хъл Сити, 3 равенства, 11 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.