ЦСКА победи с минималното 1:0 руския Том (Томск) в контрола, играна в Анталия. Единственото попадение бе дело на Руи Мигел в 59-ата минута.

“Червените” постигнаха третия си успех на турска земя от пет контроли, след като вече надиграха румънския Тимишоара с 3:0 и австрийския Аустрия Кернтен с 1:0. Отборът завърши наравно 0:0 със Спартак (Москва) и загуби от Волга (Новгород) с 0:1.

Както срещу Волга, така и днес осветлението на терена отново спря и не се знаеше дали мачът ще продължи. Това се случи в 18-ата минута, но след 5-6 минути срещата бе подновена. Треньорът на ЦСКА Йоан Андоне направи две принудителни смени, след като с контузии напуснаха Костадин Стоянов и Мороз още до 18-ата минута.

През първото полувреме Том, който завърши на 9-о място в първенството на Русия, имаше няколко възможности да открие резултата. Още във 2-ата минута Костадин Стоянов не успя да спре Мазнов, той влезе в наказателното поле и стреля и в последния момент Йордан Минев изчисти от голлинията. В 8-ата минута Ковалчук стреля опасно, но за щастие на Чавдаров в аут. В 14-ата минута отново Ковалчук бе оставен непокрит, шутира, но вратарят на ЦСКА спаси по блестящ начин. В 17-ата минута на терена настъпи мрак, след като осветлението прекъсна. След 5-6 минути обаче двубоя бе подновен. В 25-ата минута пред Чавдаров отново имаше проблеми, Минев не успя да изчисти, но Климов стреля неточно.

След 30-ата минута “червените” се поокопитиха и започнаха да атакуват. В 35-ата минута Данчо Тодоров остана сам срещу вратаря, но вместо да бие, подаде на Спас Делев, който прати топката в аут. Две минути след това Мазнов се озова сам срещу Чавдаров, но българският вратар отново прояви страхотен рефлекс и спаси. В 42-ата минута дойде и най-чистото положение за ЦСКА през първото полувреме. Спас Делев от 2-3 метра не успя да уцели вратата, а прати топката в стража на Том (Томск).

През второто полувреме “червените” имаха инициативата и логично стигнаха до попадение. В 59-ата минута Руи Мигел получи топката на границата на наказателното поле и с плътен и точен удар вкара за 1:0.

В 64-ата минута Панку нанесе страхотен удар, но като по чудо топката не се озова за втори път в мрежата на руснаците. В 74-ата минута Платини увлече двама защитници на Том, подаде към Панку, но румънецът от 10-ина метра не успя да бие във вратата. Три минути по-късно бе най-чистото положение за руския отбор, но Зобнин стреля в аут. До края на двубоя Платини и Панку имаха добри възможности, но и двата пъти вратарят на Том се намеси и спаси.