Манчестър Сити записа домакински успех с 2:0 срещу Болтън. Двубоят бе от междинния 26-и кръг на Висшата лига. За "гражданите" участие в срещата не взе Мартин Петров, който изгледа успеха от резервната скамейка.

Попаденията за селекцията на Роберто Манчини реализираха нападателите Карлос Тевес и Емануел Адебайор. В 31-ата минута аржентинецът откри от дузпа, отсъдена за нарушение на Пол Робинсън срещу Адам Джонсън. В 73-ата пък Адебайор получи дълъг пас от Патрик Виера, овладя на гърди и с удар от въздуха простреля Юси Яскелайнен за крайното 2:0.

С прибавените три точки Манчестър Сити събра 44, колкото има и четвъртия Ливърпул. Тотнъм вече е шести с 43. "Гражданите" обаче имат мач по-малко от "мърсисайдци" и "шпорите".

В друг мач от 26-ия кръг Фулъм се наложи с класическото 3:0 срещу Бърнли. Точни за домакините бяха Дани Мърфи, Дейвид Елм и Боби Замора. В срещите Портсмут - Съндърланд и Уигън - Сток Сити не бяха излъчени победители, като и двата двубоя завършиха 1:1. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
От 9 февруари
Портсмут – Съндърланд 1:1
0:1 Дарън Бент (12-дузпа), 1:1 Аруна Диндан (90)

Уигън – Сток Сити 1:1
1:0 Пол Шарнър (14), 1:1 Тунджай Санлъ (74)

Манчестър Сити – Болтън 2:0
1:0 Карлос Тевес (31-дузпа), 2:0 Емануел Адебайор (73)

Фулъм – Бърнли 3:0
1:0 Дани Мърфи (23), Дейвид Елм (31), 3:0 Боби Замора (54)

Баланс: 77 мача, 25 победи за Уулвърхемптън, 14 равенства, 38 победи за Тотнъм

21:45 часа Астън Вила – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 153 мача, 43 победи за Астън Вила, 35 равенства, 75 победи за Манчестър Сити

22:00 часа Блекбърн – Хъл Сити
Баланс: 47 мача, 25 победи за Блекбърн, 13 равенства, 9 победи за Хъл Сити

22:00 часа Евертън – Челси
Баланс: 141 мача, 45 победи за Евертън, 46 равенства, 50 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.