Порто победи Арсенал с 2:1 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига. Основна вина за загубата на англичаните имаше вратарят Лукаш Фабиански. Добре познатият на цял свят съдия Мартин Хансон също се намеси подобаващо и помогна на домакините от Порто да стигнат до успеха. Шведът стана известен, след като не видя играта с ръка на Тиери Анри в баража Франция - Ейре (1:1). След подаване с ръка на нападателя към Галас и последвало попадение "петлите" се класираха на световното първенство в ЮАР.

Още в 11-ата минута вратарят на Арсенал Фабиански си вкара автогол, с което Порто излезе напред в резултата. Варела центрира отляво, но не го направи много добре. Излезлият леко напред Лукаш Фабиански, който замести контузения Алмуня, не успя да рагира добре и спирайки топката я изпусна в мрежата си.

В 18-ата минута Бендтнер стреля и след рикошет топката замалко не влезе във вратата на Порто. След изпълнението на корнера Фабрегас центрира на далечната греда, където Росицки върна към Сол Кембъл, който направи 1:1.

Победното попадение за “драконите” бе изключително спорно и падна в 51-ата минута. Кембъл върна топката назад към Фабиански, вратарят се наведе и я улови, за което съдията даде двоен удар. Още преди реферът да вдигне ръката си за изпълнение на фаула, футболистите на Порто разиграха и Фалкао прати топката във вратата, а през това време почти всички футболисти на Арсенал искаха обяснение от рефера./БЛИЦ