Байерн (Мюнхен) победи много трудно Фиорентина с 2:1 в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Баварците се добраха до минималния успех с попадение на Мирослав Клозе в 89-ата минута.

Първото по-сериозно положение пред Себастиан Фрей създаде Марио Гомес, който стреля силно от малък ъгъл, но френският страж на гостите отрази удара му. В 22-ата минута Рибери стреля с левия крак, но Фрей отново бе добре пласиран и спаси.

Във втората минута от добавеното време на първото полувреме съдията Том Хенинг Йовребьо даде дузпа за домакините от Байерн. Франк Рибери бе съборен в наказателното поле, топката стигна до Марио Гомес, който я насочи в мрежата, но реферът не зачете гола и отсъди 11-метров наказателен удар. Робен бе точен за 1:0.

Само пет минути след подновяването на играта през второто полувреме гостите от Фиорентина изравниха. След изпълнение на корнер топката бе центрирана в полето на домакините, но защитата на Байерн проспа ситуацията, Йоветич подаде към защитника Пер Кролдруп, който отблизо изравни за 1:1.

В 73-ата минута Масимо Гоби от Фиорентина удари без топка Робен и получи директен чървен картон. До края на мача Фиорентина изцяло се бранеше, а Байерн отчаяно търсеше втори гол.

В 89-ата минута дойде и най-спорното положение в двубоя. Ариен Робен стреля извън наказателното поле, вратарят Фрей отрази, но топката попадна в Олич, който подаде напред към Мирослав Клозе и той направи 2:1. Още при изстрела на Робен извън полето Клозе бе в засада, както и при подаването на Олич.

Байерн (Мюнхен) - Фиорентина 2:1
1:0 Ариен Робен (45+2-дузпа), 1:1 Пер Кролдруп (50), 2:1 Мирослав Клозе (89)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/961.gifБайерн (Мюнхен): Бут, Ван Буйтен (46 - Контенто), Демикелис, Рибери, Робен, Ван Бомел, Лам, Мюлер (65 - Олич), Бадщубер, Швайнщайгер, Гомес (65 - Клозе)
Резерви: Ренсинг, Хамит Алтънтоп, Олич, Клозе, Пранич, Контенто, Тимошчук

Фрей, Кролдруп, Варгас, Йоветич (75 - Фелипе), Джилардино, Натали, Монтоливо, Гоби, Болатти, Де Силвестри, Маркиони
Резерви: Аврамов, Донадел, Фелипе, Паскуал, Комото, Кейрисон, Караро