Левски и ЦСКА направиха равенство 0:0 в дербито на 21-ия кръг на “А” група на Националния стадион “Васил Левски”. Двата отбора изиграха един от най-слабите мачове помежду си и разочароваха с представянето си. Единственото интересно бе красивата хореография и на двете агитки, които не спряха да подкрепят любимците си през цялото време. Съдията Антон Генов нямаше почти никаква работа и ръководи спокойно срещата, като показа шест жълти картона, част от които за обаждания от страна на играчите.

За последно Левски и ЦСКА направиха 0:0 в мач за първенство на 15 декември 1982 година.

“Червените” все пак имаха лек превес и създадоха единственото по-чисто положение. То дойде в 80-ата минута, когато Даниел Панку можеше да реализира, но стреля в аут. Елиот Гранден се отчете с няколко хубави удара, но така и не намери очертанията на вратата. Играчите на Левски не създадоха нито едно чисто положение и нямаха точен удар в очертанията на вратата на Здравко Чавдаров.

В 37-ата минута Гонзо бе принуден да извърши смяна, след като Стефан Станчев се контузи, а на негово място се появи Петер Петраш.

През второто полувреме двата отбора създадоха по-интересните моменти, но до гол така и не се стигна. В 52-ата минута Гранден стреля от границата на наказателното поле, но в последния момент Георги Петков изби над вратата в корнер. В 56-ата минута и в ЦСКА извършиха принудителна смяна, като на мястото на Коста Янев влезе Борис Галчев. В 60-ата минута Панку получи на границата на наказателното поле, финтира двама играчи на Левски, опита да прехвърли Петков, но топката излезе в аут.

Три минути след това “червените” създадоха едно от малкото си интересни положения. Панку центрира отдясно, Гранден засече с глава и прати топката на сантиметри покрай десния стълб. В 80-ата минута Панку имаше шанс да реализира, но сам срещу Петков от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Левски - ЦСКА 0:0

Левски: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев (39 - 21.Петер Петраш), 15.Шакиб Бензукан (90 - 11.Топузаков), 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 24.Николай Димитров, 27.Седрик Бардон, 45.Владимир Гаджев (68 - 32.Димитър Телкийски), 30.Лъчезар Балтанов, 20.Жоазиньо, 10.Христо Йовов
Резерви: 31.Цветан Димитров, 7.Александър Александров, 9.Мирослав Антонов, 11.Елин Топузаков, 16.Мариян Огнянов, 21.Петър Петраш, 32.Димитър Телкийски

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 52.Йордан Минев, 19.Апостол Попов, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев, 21.Коста Янев (56 - 18.Борис Галчев), 17.Флорентин Петре (64 - 8.Румен Трифонов), 88.Елиот Гранден, 23.Даниел Панку, 22.Мишел Платини (82 - Руи Мигел)
Резерви: 12.Иван Караджов, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 77.Спас Делев, 14.Светослав Петров, 99.Дормушали Саидходжа, 10.Руи Мигел

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Седрик Бардон, Петер Петраш, Владимир Гаджев, Йордан Милиев (Левски); Даниел Панку, Коста Янев (ЦСКА)