Астън Вила и Евертън изиграха страхотен мач и зрителите на “Вила Парк” видяха равенство с четири гола – 2:2. Гостите от Ливърпул водеха с 2:1 до 90-ата минута, когато Ягиелка си отбеляза автогол. И четирите попадения в срещата бяха отбелязани след удари с глава.

Българският национал Стилиян Петров изигра поредния си цял мач с капитанската лента на бирмингамци, получи и жълт картон.

В 23-ата минута резултатът бе открит от гостите. Бейнс центрира и Кейхил с глава реализира за 1:0. В 72-ата минута Агбонлахор се възползва от пас на Милнър и не сгреши. 120 секунди по-късно Билялетдинов бе асистентът, а Кейхил за втори път голмайсторът за 2:1 за Евертън.

В първата минута на даденото продължение обаче Ашли Йънг стреля и централният защитник Ягиелка прати кълбото в собствената си мрежа.

Снощи се изигра още един мач, като Уигън и Портсмут също не се победиха и завършиха 0:0./БЛИЦ