Българските футболисти Иван Иванов и Иван Стоянов започнаха като титуляри за Алания (Владикавказ) при победата с 2:1 след обрат над Том в мач от 14 кръг на руската Премиер лига.

Стоянов игра цял мач за тима от Северна Осетия, докато Иванов бе заменен в 67-ата минута от Гулятиев. В 29-ата минута националният ни защитник получи жълт картон за груб фаул срещу Сергей Корниленко.

Именно Корниленко откри резултата в 13-ата минута, когато бе точен от дузпа. Алания стигна до обрата през второто полувреме. Александър Маренич изравни в 60-ата, а десет минути по-късно Ибрахим Гнану донесе успеха на Алания.

С този успех тимът от Владикавказ се изкачи на 11-о място в класирането с 15 точки, докато Том е осми с 18. Лидер в таблицата е Зенит с 33 пункта, пред ЦСКА (Москва) с 27 и Рубин с 26./БЛИЦ