Еспаньол победи с минималното 1:0 Алмерия в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение в срещата реализира Хосе Мария Кайехон в 47-ата минута.

Така Еспаньол записа втора победа от три мача и има 6 точки в актива си. Също с толкова в челото на класирането са Атлетико (Мадрид) и Валенсия, които са с мач по-малко. Алмерия пък остана с 2 точки.

В друг мач от 3-ия кръг Майорка победи с 2:0 Осасуна след попадения на Гонзало Кастро в 23-ата минута от дузпа и на Йонатан Де Гузман в 90-ата. Така Осасуна остана само с 1 точка в актива си, а Майорка вече има 4.

Спортинг (Хихон) и Атлетик (Билбао) не се победиха, завършвайки 2:2. За домакините точни бяха Мигел де ла Куевас в 13-ата минута и Гастон Сангой в 23-ата, а за гостите се разписаха Карлос Гурпеги в 29-ата и Фернандо Йоренте в 58-ата. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ

От 18 септември (събота)
Еспаньол – Алмерия 1:0
1:0 Хосе Мария Кайехон (47)

Майорка – Осасуна 2:0
1:0 Гонзало Кастро (23-дузпа), 2:0 Йонатан Де Гузман (90)

Спортинг (Хихон) – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Мигел де ла Куевас (13), 2:0 Гастон Сангой (23), 2:1 Карлос Гурпеги (29), 2:2 Фернандо Йоренте (58)

На 18 септември (събота)
23:00 часа Реал Сосиедад – Реал (Мадрид)
Баланс: 126 мача, 24 победи за Реал Сосиедад, 33 равенства, 69 победи за Реал (Мадрид)

На 19 септември (неделя)
18:00 часа Еркулес – Валенсия (Филм +)
Баланс: 38 мача, 14 победи за Еркулес, 7 равенства, 17 победи за Валенсия

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Сарагоса
Баланс: 56 мача, 14 победи за Расинг (Сантандер), 13 равенства, 29 победи за Сарагоса

18:00 часа Леванте – Виляреал
Баланс: 6 мача, 1 равенство, 5 победи за Виляреал

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 146 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 61 победи за Барселона

22:00 часа Малага – Севиля (ТВ +)
Баланс: 50 мача, 18 победи за Малага, 12 равенства, 20 победи за Севиля

На 20 септември (понеделник)
22:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе
Баланс: 12 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 2 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.