“Левски” победи Спортинг (Лисабон) с 1:0 в последен мач от група “С” на Лига Европа. Единственото попадение реализира Даниел Младенов в 45-ата минута. В другия мач Лил победи Гент с 3:0. За 1/16-финалите се класираха Спортинг и Лил, Гент и “Левски” отпадат. “Сините” обаче завършват с две победи, един равен и три загуби и общо 7 точки в групата. Гостите от Португалия пристигнаха с доста проблеми около състава си, треньорът Пауло Серджио даде почивка на някои титуляри, но това съвсем на омаловажава успеха на "сините". Ясен Петров също имаше проблеми, не можеше да използва Веселин Минев, а Йордан Милиев излезе на инжекции.

“Левски” започна с Божидар Митрев на вратата, Дъстли Мулдер бе отдясно в защита, двойка централни бранители бяха Иво Иванов и Йордан Милиев, а отляво започна младокът Калин Щърков. Вътрешни полузащитници бяха Владимир Гаджев и Сержино Грийн, отдясно в халфовата линия бе Даниел Младенов, а отляво Жоазиньо. На върха на атаката действаше звездата Гара Дембеле, а зад него Дарко Тасевски.

“Левски” започна по-добре и стоеше равностойно на португалския тим. В 9-ата минута Даниел Младенов спечели корнер, след като напредна отдясно и опита центриране в наказателното поле. В 16-ата минута Владимир Гаджев би отдалеч, но много слабо и в аут. В 22-ата минута след центриране от корнер отляво в наказателното поле на “Левски” топката премина през вратарското поле, Евалдо бе най-близо до нея, но не успя да я засече и тя излезе в аут. В 25-ата минута бе една от малкото опасности пред вратата на “сините”. Иво Иванов сгреши, Яник Джало успя да влезе в наказателното поле, но не стреля. Топката все пак стигна до друг играч на Спортинг, той би, но Милиев я спря с тялото си.

В 30-ата минута домакините организираха хубава контраатака, Дембеле бе изведен в центъра на защитата, но се подхлъзна, топката обаче стигна отляво до Тасевски, който би над вратата. В 33-ата минута Калин Щърков, който игра много добре в срещата, изчисти пред погледа на съперник след центриране в наказателното поле. В 40-ата минута именно бранителят фаулира Яник Джало пред наказателното поле, за което получи жълт картон. От прекия свободен удар Валдес отправи бомбен шут, с който свали на земята Иво Иванов. В последната минута на първата част “Левски” откри резултата. Дембеле проби отляво, преодоля Нуно Коельо, влезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, Даниел Младенов изпревари
Валдес и с шпагат засече топката във вратата за 1:0.

В 47-ата минута влезлият на почивката Саломао отправи изненадващ удар към вратата на домакините, но Божидар Митрев внимаваше и улови. В 55-ата минута “сините” организираха поредната си бърза атака. Дембеле подаде към Тасевски в половината на Спортинг, македонецът разтегли наляво към Жоазиньо, но бразилецът се подхлъзна и не успя да напредне към наказателното поле. В 59-ата минута голмайсторът на “Левски” Гара Дембеле влезе в ролята на спасител за тима си. Нападателят изчисти топката от голлинията след топовен шут на Маниш от границата на наказателното поле. В 65-ата минута Дарко Тасевски пропусна най-чистото положение за втората част. Той получи пас от Даниел Младенов, би от границата на наказателното поле, топката бе фалцирана и мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на португалците.

В 77-ата минута Ясен Петров извади Дарко Тасевски и пусна Мариян Огнянов. Две минути след това влезлият като резерва Салейро преодоля с лекота Иво Иванов, влезе отдясно в наказателното поле, но би от външната страна на вратата. В 86-ата минута Жоазиньо бе изведен в половината на Спортинг, пробяга почти цялото поле на гостите, влезе в наказателното поле, но не успя да центрира. В последната минута Владимир Гаджев имаше шанс да остане сам на празна врата, след като стражът на Спортинг Тиаго излезе, за да пресече дълго подаване. Халфът на “Левски” обаче бе малко по-бавен и не успя да изпревари вратаря на лисабонските “лъвове”./БЛИЦ